J és az animék.
    J megmondja mi a tuti!
MENÜ

Mindenki találkozott már egy adott anime ismertetőjének olvasása közben a műfajok felsorolásánál olyannal, amit még a világba se hallott, avagy nem is érti mi az. Itt A-Z-ig felsorolom ezeket és jellemzem is őket. Csak azokat, amik nem érthetők.

 

Bishoujo/bishounen: a "bi" szépet jelent, a "shoujo és shounen" pedig lány és fiú. Ebben a műfajban azt jelenti, hogy az adott anime gyönyörű, vagy legalábbis az adott animéban idea személyek, megjelennek, illetve szerepelnek.

 

Cgi: a Computer-Generated Imagery rövidítése, vagyis számítógépen létrehozott kép. Az animék készítése során alkalmazott számítógépes grafika legelterjedtebbé vált elnevezése. Főként Mecha animékban találkozhatunk vele. Ahol bár silány a karakterek grafikája ellensúlyozza a fantasztikus Cgi robotok sokasága.

 

Ecchi (illetlen): mondhatjuk rá, hogy ebből van a legtöbb és a legkedveltebb. Lényege, nem a szexualitás, hanem az adott helyzet perverz megjelenítése és a szituáció viccessé tétele.

 

Guro: na ez egy olyan műfaj amit nem kedvelek, lényege az adott animében lévő túlzott brutalitás megjelenítése. "Vér és belek mindenütt".

 

Hentai(perverz): amikor megkérdeznek egy átlag embert arról, hogy mi is ez, nem gondol másra, mint a 2004 előtti csápos, űrlényes, furcsaságokra. De mi is valójában? Lényege hogy bemutat egy történetet, esetleg szerelmi kapcsolatot pornográf változatban.

 

Josei (fiatal nő): olyan animék vagy mangák, amiknek felnőtt nők képezik a célközönségét. Hát nincs sok, de amiket ismerek azok egész érdekesek voltak. Lényegében,olyan kérdésekre ad választ amiket csak felnőttként érthetünk.

 

Magical girl: nem kell nagyon részletezni, ha van egy kis angoltudás, vagy néztünk már ilyet. Lényege hogy adott egy lány, aki szuper erővel bír, legtöbbször az erővel jár egy édi ruha, vagy varázspálca. És kimaradhatatlan jelenet az értelmetlen varázs ige avagy jelmondata.

 

Mecha: részletezni nem nagyon kell, de a lényege hogy az adott anime tartalmaz robotokat. Nos, fele az, hogy mellékesen robotokat is tartalmaz, esetleg a jövő gépezeteit. A másik fele pedig a legtöbbször Cgi-vel karöltött robot harcok.

 

Seinen: a 18 feletti közönséget célozza meg,(Nem +18). Ha általánosságba vesszük, akkor olyan, mint az általános animék kifinomultabb változata amik már magasztosabb történeteket mutatnak be. A josei férfi változata.

 

Shoujo: fiatal lányoknak szóló animék, legtöbbször romantikus történettel.

 

Shounen: fiatal fiúknak szóló animék, legtöbbször rengeteg izgalmas csatajelenettel, és azért a hárem se maradhat el a főhőstől.

 

Shoujo Ai (lány szerelem): ennél a műfajnál ritka, hogy ténylegesen szerelmesek egymásba a lányok. Inkább a lányok közötti barátságot veszi célba. A főszereplők általában lányok, ebből kifolyólag néha akad olyan, hogy viccesebb a történet, ha az eggyik képletesen szerelmes a másikba. Ilyen idegesítés szempontjából.

 

Shounen Ai: veszélyes zónába léptünk. Ugyan, ez még nem az. Nagyjából ennek is ugyan az mint a Shouho Ai. A  lényege a fiúk közötti erős barátság. Maximum utalások vannak benne.

 

Slice of life: a minden napi életet mutatja be. Nos, legtöbbször. Általában a tinédzserek minden napjait mutatja be.

 

És elérkeztünk két nem túl hétköznapi témához, a Yaoi és a Yuri:

Mondhatnánk, hogy egyformák, csak ugye az egyik Boys-love, a másik Girls-love. De valójában a a Yuri-ban kevés a szex jelenet. Legnagyobb százalékban, max a csók. Ezzel szemben a Yaoi legtöbb esetben, ha nem is mutatja meg szó szerint a "jelenetet", utalnak rá, vagy néhány másodpercbe sűrítik, persze diszkréten. Lényegében mindkettő a szerelemről szól. De ne gondoljunk, a hentaikra.

 

 

 

Nos! Azokat a Műfajokat, melyeket úgy hiszem sokan nem ismertek, ismertettem. Ha valaki véleményt akar írni nyugodtan megteheti. Ha észrevesz olyan hibát, ami nem hagyja nyugodni, csak szóljon és, ha úgy adódik kijavítom.

 

Asztali nézet